Nestville Distillery

Liehovar

2001

BGV, s.r.o.

Firma BGV, s.r.o. vznikla v roku 2001 a jej hlavnou činnosťou je výroba etylalkoholu - liehu v modernom, vysokovýkonnom obilnom liehovare. Liehovar nadväzuje svojou činnosťou na bohatú tradíciu výroby destilátov a liehovín na severnom Spiši. Vynikajúca úroveň fermentácie a špičková technológia destilačného rektifikačného zariadenia, rovnako ako precízna kontrola kvality a vysoká odbornosť zamestnancov sú zárukou stabilnej výroby toho najkvalitnejšieho liehu. Stabilné portfólio našich odberateľov tvoria významné likérky v celej Európe, farmaceutické a potravinárske firmy, výrobcovia autokozmetiky, obalových fólií a mnoho ďalších priemyselných podnikov.

Zobraziť menej Zobraziť viac
Najmodernejší

Liehovar

Liehovar spoločnosti BGV, s.r.o. predstavuje jeden z najmodernejších obilných liehovarov v strednej Európe. Závod je situovaný v blízkosti mesta Stará Ľubovňa, ktorého liehovarnícka tradícia siaha až do 18.teho storočia. Sme najväčší výrobcovia potravinárskeho liehu na Slovensku. Od roku 2008 sa venujeme aj výrobe whisky a obilných destilátov. V závode je možná aj výroba bezvodého liehu pomocou molekulových sít. Kapacita skladových nádrží je približne 2500 m3. K dispozícii máme akreditované skúšobné laboratórium určené na analýzu liehu a liehovín. Naši skúsení autodopravcovia a logistickí experti zabezpečujú spoľahlivý transport priamo k našim zákazníkom.

Zobraziť menej Zobraziť viac
Schéma

Výroby

1. Dodávka zrna
2. Silá
3. Šrotovanie
4. Hydrolýza
5. Fermentácia
6. Destilácia
7. Sklad liehu
8. Expedícia
9. Výpalky
10. Tekuté
11. Tuhé (krmivo – Gurmit)

Ponuka

V priemysle

Ponúkame široké možnosti riešení v oblasti potravinárstva, farmácie, autokozmetiky, kozmetických prípravkov, dezinfekcie a iných výrobkov, podľa individuálnych požiadaviek klienta. Vytvárame prostredie, v ktorom flexibilita a adaptácia výrobných procesov dosahuje variabilitu, ktorú nájdete len u špičkových partnerov. O váš projekt sa staráme ako o náš vlastný, čím zvýrazňujeme jeho dôležitosť.

Zobraziť menej Zobraziť viac